Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Birçok erkek için hayat kurtarıcı bir uygulama olan sakal ekimi, ülkemizde bir çok özel hastane ve saç ekimi kliniğinde yapılmaktadır. Sakal ekimi yaptıran kişilerin tamamı sonuçtan memnun kalmıştır ve istedikleri görünüme kavuşmuşlardır.

Sakal ekimi alanındaki başarılı uygulamaların sonucu, dünya genelinde de bilinmektedir. Ülkemizde her yıl milyonlarca yabancı turist sağlık turizmi kapsamında ülkemize gelmektedir. Hem ziyaret hem de operasyon yaptıran yabancı turistler uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile başarılı sonuçlar alınan sakal ekimi ile ülkemizde tatil yaparken, görünümlerini de düzeltmişlerdir.

Sakal ekimi fiyatları, sakalın yoğunluğuna göre değişmektedir. Oldukça dikkatli yapılması gereken bu uygulamalar, sonuçların başarılı olması için özellikle boyun bölgesinden alınan kıllarla yapılmaktadır. Ense bölgesi, boyun bölgesi ve vücudun diğer bölgelerinden kaliteli kıl kökleri alınabilir. Sakal ekiminde fiyatı belirleyen en önemli nokta greft sayısı ve alınan greftlerin kalitesidir. Ne kadar fazla sakal kökü ekimi yapılırsa, ekim fiyatı da doğru oranda o kadar yükselecektir.

Sakal Ekimi Acı Veren Bir Operasyon mu?

Sakal ekimi enseden alınan saçların sakallara ekilmesi ile yapılan bir uygulamadır. Sakal ekimi uygulaması acı vermez, çünkü çok minik iğnelerle yapılmakta ve uygulama yapılan bölge uyuşturulmaktadır.

Sakal ekimi uygulamasında en güncel anestezi yöntemi olan sedasyon uygulaması yapıldığı için, işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Sakal ekimi yaptıran kişiler, uygulamadan sonra hemen evlerine dönebilirler ve 48 saat sonra da sakallarını yıkayabilirler.

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

  • Sakalları seyrek olanlara,
  • Sakallarında kaza sonucu körelmiş alanlar bulunanlara,
  • Cinsiyet değiştiren kişilere,
  • Sakalları yapısı gereği çıkmayan köse olarak tabir edilen kişilere,
  • Sakallarında eksiklik bulunan kişilere yapılabilir.

Sakal Ekimi Uygulaması Sonrası Sakallar Dökülür mü?

Sakal ekimi kalıcı bir uygulamadır. Uygulama sonrasında kendi saç köklerinizden alınan kök hücreler ekildiği için doğal bir görünüm ile ortaya çıkan sakallar ömür boyu kalıcıdır.

Kalıcı bir çözüm isteyen herkesin çözümü olan sakal ekimi uygulaması sonrası bir iki hafta içinde kabuklanma yaşanarak sakallar dökülür. Ama bu beklenen bir dökülmedir ve 4 – 8 ay arasında dökülen sakallar doğal bir çıkış hızı ile kalıcı olarak çıkmaya başlar.

Sakal Ekimi Riskli midir?

Sakal ekimi kişinin kendi hücrelerinden elde edilen kıl kökleri ile yapıldığı için hiçbir risk taşımaz.

Herkesin gönül rahatlığı ile yaptırabileceği bir uygulama olan sakal ekimi sonucunu kısa sürede alabilir ve kalıcı olarak sakallarda oluşan problemlerden kurtulabilirsiniz. Sakal ekimi yaptıran kişiler sonuçtan genel olarak memnundur. Bu nedenle hiçbir yan etkisi olmayan ve bir uygulama olan sakal ekimi çok sık tercih edilir.

Her yıl ülkemize gelen milyonlarca turist, sakal ya da saç ekimi yaptırarak psikolojik olarak kötü etkilendikleri bu durumlardan kurtulabilirler. Sakal ekimi, saç ekimi, kaş ekimi gibi uygulamalar yüzde yüz başarılı sonuç verir ve uygulama yaptıran kişilerin hepsi sonuçtan memnundur.